Чемпіонат України з класичного жиму лежачи 2018

20 лютого 2018 року в прикарпатській Коломиї стартував Чемпіонат України з класичного жиму лежачи. За підсумками першого дня ми дізналися імена найсильніших жимовиків серед юнаків, дівчат та юніорок.
Абсолютною чемпіонкою України з класичного жиму лежачи серед дівчат стала Наталія Череменко з Старобільська Луганської області. При власній вазі 46,24 кг Наталія зуміла вижати 70 кг. Як результат – «золото» категорії до 47 кг і кубок абсолютної переможниці за формулою Вілкса.

Друге місце в абсолютному заліку посіла глухівчанка Катерина Поцелуєва. Підопічна заслуженого тренера України Фелікса Колтакова успішно впоралася з вагою 62,5 кг і додала до чемпіонського титулу категорії до 52 кг і «срібло» «абсолютки».

Жим без екіпіювання в 200 кілограмів з’явився в протоколі у суперважковаговика з Коломиї Віктора Голінея.
Віктор, завдяки високому результату, був визнаний абсолютним чемпіоном України 2018 року з класичного жиму серед юнаків.

Справжній феєрверк національних рекордів ми побачили в змаганнях юніорок.
Зіркою юніорських змагань в Коломиї стала МСМК з Кам’янця-Подільського Тетяна Шлопко. Нагадаємо, що 17 лютого Таня з юніорським рекордом країни – 110 кг виграла чемпіонат України серед юніорок з жиму в екіпіюванні в категорії до 52 кг і була першою в абсолютному заліку. Аналогічний успіх зуміла повторити Тетяна Шлопко і на чемпіонаті по “класиці”. Рекордний жим 84 кг і все можливе «золото» у вихованки школи заслуженого тренера України Вадима Воронецького.

Тренери Ігор Породько і Марія Розторгуй підготували чемпіонку і рекордсменку України серед юніорок в категорії до 57 кг Юлію Чекаліну. Львів’янка здобула перемогу з юніорським рекордом України – 86 кг.

Встановлення рекорду України для спортсменок до 23 років у ваговій категорії до 63 кг Дариною Шпаковою, на жаль, не змогло гарантувати їй чемпіонства. Жим в 87,5 кг дозволив Дарині відвезти до Вінниці лише срібну медаль. А все тому, що результат 88 кг, а, отже, і новий юніорський рекорд країни, записала в свій актив майстер спорту з Харкова Софія Рудь. Своїм успіхом Софія зобов’язана тренерам Віктору Карпенку та Олені Коваль.

Виступ 21 лютого 2018 року юніорів і жінок у всіх вагових категоріях, а також чоловіків в категоріях до 59 кг, до 66 кг, до 74 кг, до 83 кг і до 93 кг продовжили змагальну програму Чемпіонату України з класичного жиму лежачи, який проходить в Коломиї.

Серед юніорів жимом за 200 кг порадували переможці чемпіонату в категоріях до 120 кг і +120 кг. В’ячеслав Котощук з Вінниці вижав 205 кг і став чемпіоном України серед юніорів у категорії до 120 кг. Кращим юніором-суперважковаговиком з результатом 207,5 кг став харків’янин Станіслав Мельник. Абсолютним чемпіоном України серед юніорів став Артем Шкапа з Харкова. Учень Олександра Чернишова при власній вазі 80,87 кг зумів підкорити 185 кг. Друге місце слідом за Шкапою, як в категорії до 83 кг так і «абсолютці», посів харків’янин Микита Папенков з жимом 182,5 кг.
Дуже цікаво було спостерігати за змаганнями серед жінок, адже, незважаючи на невелику кількість учасниць, практично в кожній ваговій категорії була запекла боротьба на помості за медалі. Зазначу, що серед учасниць чемпіонату України ледь не переважна більшість – дуже титуловані і досвідчені спортсменки.
У найлегшій категорії – до 47 кг чемпіонкою України з класичного жиму стала МСМК, призер чемпіонатів Європи з жиму серед жінок, чемпіонка світу серед ветеранів Наталія Ясенецька з Чернівців. Наталія завершила змагання з жимом 62,5 кг, що тепер є новим рекордом країни для жінок-майстрів другої групи.
Багаторазова медалістка чемпіонатів світу та Європи з класичного жиму Ганна Кадацька з Попасної впоралася зі штангою вагою 92,5 кг і здобула впевнену перемогу в категорії до 57 кг.

Софія Рудь, Ксенія Прохорова, Катерина Ткачук та Ірина Данилюк – це учасниці медальної боротьби в категорії до 63 кг. Всі спортсменки стояли на п’єдесталах міжнародних турнірів і дуже сильні в жимі. Ірина Данилюк з Бердичева вийшла з жимової «сутички» переможницею з результатом 97,5 кг. Катерина Ткачук з Кам’янця-Подільського вижала 90 кг і за власною вагою обійшла представницю Черкаської області Ксенію Прохорову.
Софія Рудь з жимом 82,5 кг без медалі.
У категорії до 72 кг призерка чемпіонату Європи з жиму лежачи з Луцька Ірина Воробйова намагалася нав’язати боротьбу найбільш титулованій учасниці змагань – Тетяні Мельник – заслуженому майстру спорту, дворазовій срібній призерці Всесвітніх ігор, багаторазовій призерці чемпіонатів світу з пауерліфтингу, дворазовій чемпіонці світу і рекордсменці світу з жиму лежачи. Але за підсумками кожного раунду Мельник, яка виступає за Кам’янець-Подільський, була попереду на 2,5 кг. Завершила виступ в Коломиї з жимом 102,5 кг Тетяна Мельник на першій сходинці п’єдесталу пошани, а Воробйова з результатом 100 кг фінішувала на другому місці.
У ваговій категорії до 84 кг чемпіонкою стала майстер спорту України Валентина Загоруйко, яка тренується під керівництвом ЗМСУ Тетяни Мельник, а на другому щаблі п’єдесталу – Юдіна Інна з Миколаєва.
У суперважкій категорії віце-чемпіонка світу та чемпіонка Європи з жиму 2017 року Тетяна Білоусова з Чернівців на залишила шансів своїм суперницям. Жим Тетяни 133 кг приніс їй чергову перемогу і тепер є новим національним рекордом.
Срібна медаль категорії +84 кг у ЗМС з Коломиї Інни Оробець. Результат господині помосту 120 кг.
Призерами абсолютної першості серед жінок стали:
1. Ірина Данюлюк
2. Тетяна Білоусова
3. Анна Кадацька.
У змаганнях чоловіків найбільш напруженими і захоплюючими були баталії за призові місця в категорії до 93 кг. Відразу п’ять спортсменів претендували на медалі в даній категорії. Лідерство з першого підходу захопив дворазовий Чемпіон Європи і призер чемпіонату світу з жиму лежачи Андрій Андрущенко (тренер Вадим Воронецький). Три успішних підходи на 197,5 кг, 202,5 кг і 207,5 кг принесли спортсмену з Хмельницької області звання чемпіона країни.
Гідну конкуренцію Андрущенку склали майстер спорту з Чернівців Сергій Волощук (тренер Ігор Ясенецький) і МСМК з Глухова Артур Зальотов (тренер Фелікс Колтаков).
Обидва спортсмени по черзі впоралися зі штангою вагою 192,5 кг в першому підході і 197,5 кг у другому. Перевага власної ваги було на боці Волощука. У третьому підході Волощук не зміг підкорити 200 кг, а Артур Зальотов не став боротися за друге місце і замахнувся на перше.
Для перемоги 19-річному чемпіонові світу і Європи серед юніорів з жиму лежачи потрібно було вижати 210 кг. На жаль, вага не підкорився спортсмену в третьому підході і Артур на третьому місці завершив чемпіонат. У Волощука «срібло».
В інших вагових категоріях чемпіонами України 2018 року з класичного жиму лежачи серед чоловіків стали:
Василь Кропивницький (в/к до 59 кг, жим 135 кг), Денис Швидко (в/к до 66 кг, жим 165 кг), Володимир Цатурян (в/к до 74 кг, жим 172,5 кг), Олександр Шляхта ( в/к до 83 кг, жим 192,5 кг).