Генеральна Асамблея IPF 2018

Вчора пройшла найдовша в моєму житті Генеральна Асамблея IPF. Представники 53 країн світу – члени IPF обговорювали пропозиції до внесення змін до Конституції IPF, і що найважливіше – до Технічних Правил IPF. Така Генасамблея проходить раз на чотири роки і має грандіозне значення для нашого виду в цілому та для кожного пауерліфтера зокрема.

Отож, цього разу ми провели 12 годин у дискусіях про те, що поліпшить долю пауерліфтингу, спортсменів та суддів.

Пропозицій було багато, ось ті, що з 1 січня 2019 року будуть активно діяти:

  1. На зміну формулі Вілкса прийде нова формула IPF, розроблена німецькими спеціалістами. Суть відмінності нової формули від старої поки нікому не відома, але кажуть, що вона є більш вивірена статистично та науково обґрунтована на відміну від попередньої.

Скоро вся дослідницька робота її стосовно розрахунку буде опублікована на сайті IPF. Всі охочі зможуть спробувати вникнути.

  1. З 1 січня 2019 року у випадку спільного проведення чемпіонатів з пауерліфтингу чи жиму лежачи серед різних вікових груп, спортсмен матиме змогу приймати участь у змаганнях серед юнаків та дорослих, юніорів та дорослих, дорослих та ветеранів, і отримувати нагороди за участь в обох змаганнях. Спортсмен повинен заплатити внесок за участь в обох змаганнях та повинен змагатись двічі.
  2. Пропозиція США щодо створення ще однієї важкої жіночої категорії не отримала підтримки в масах. Натомість буде розглядатись перспектива вилучення легкої чоловічої категорії до 59 кг. А поки що для задоволення всіх борців за гендерну рівність жіночій команді було надано додаткову одиницю. Тепер доросла жіноча збірна команда буде представлена вісьмома спортсменками, а збірні юніорок та дівчат – дев’ятьма.
  3. Пропозиція Франції щодо проведення Всесвітніх Ігор 2021 по програмі класичного пауерліфтингу потерпіла гучне фіаско. Хоча перспектива обговорення класичних Всесвітніх Ігр у подальшому є.
  4. Цікавим новим правилом стало таке: «Країна не може заявити спортсмена, єдиною метою якого є встановлення рекорду в одній вправі на змаганнях з триборства (пауерліфтингу)».

Водночас на запитання до автора пропозиції «Як Ви збираєтесь визначати такий намір спортсмена?», він відповів: «Не знаю, це дуже важко».

  1. Замість кубків Команди будуть нагороджуватись сертифікатами, які вони зможуть завантажити на сайті IPF та самостійно роздрукувати. Причиною такого нововведення стали «надзвичайно великі витрати на виготовлення призів, за якими не приходять представники команд на нагородження».
  2. До списку помилок третьої (жовтої) картки було додано «Незавершена спроба» для того, щоб судді не плутались яку кнопку тиснути у випадку, коли спортсмен не впорався з вагою.
  3. Чоловіків тепер примусять одягати футболку під трико на тягу. Не лише ж жінкам пітніти!
  4. Була визначена форма спідньої чоловічої білизни, яку можна одягати на змаганнях IPF. «Сімейні труси» тепер під забороною!
  5. Пропозиція щодо вимоги знімати та одягати наколінники за вимогою Судді при учасниках викликала шквал обговорень і в результаті не була прийнята. Думки розділились. Ми відстоювали позицію, що Суддя при учасниках повинен перевіряти наколінники спортсменів, але не перед виходом на поміст, а в залі розминки.
  6. Багато говорили про жінок-мусульманок. В результаті дійшли висновку, що навіть говорити про них – це дискримінація за ознакою гендеру та релігіозних вірувань.
  7. Перевірка екіпіровки тепер починатиметься одночасно із зважуванням.
  8. Спортсмен чи тренер повинні підтвердити наявність спортсмена у першому раунді зважування. Тому якщо ви намагаєтесь зігнати вагу, то вам доведеться робити це на місці змагань, незважаючи на те, що ви маєте право з’явитись в кінці процедури зважування, чи, принаймні, делегувати тренера.
  9. Ось таку пропозицію внесла Шведська федерація: «Спортсмен має лежати на спині, настільки плоско, наскільки це можливо, головою, плечима й сідницями торкаючись до поверхні лави. Підошви й каблуки його взуття повинні бути притиснуті до поверхні помосту або блоків/підставок настільки, наскільки дозволяє конфігурація його взуття. Спортсмену не можна ставити ноги на лаву для того, щоб утворити міст. Пальці рук повинні обхоплювати гриф, що лежить на стійках, при цьому великі пальці обов’язково обхоплюють гриф. Таке положення тіла має зберігатися під час виконання вправи. Рух стоп дозволено, якщо вони не відриваються від помосту. Стопи спортсмена не повинні торкатись одна одної під лавою.» На щастя, загальна думка змусила шведів відкликати цю «оригінальну» пропозицію.
  10. Також шведи хотіли дозволити «легкий рух штанги донизу» під час виконання тяги. Суб’єктивізм визначення такого руху не дозволив делегатам підтримати ще одну оригінальну пропозицію шведів.
  11. Якщо в певній ваговій категорії формуються групи, то групи В і С можуть виступати окремо та раніше, ніж група А. Якщо групи виступають окремо, то в групі А повинно бути мінімум 8 учасників, і максимум 14. Раніше максимальна кількість спортсменів в групі А становила 12 .
  12. Пропозиція щодо повернення до 14 спортсменів у групі в жимі лежачи з 20 не отримала підтримки.
  13. Якщо спортсмену з якоїсь причини в третьому підході тяги чи жимі лежачи як окремій дисципліні було надано додаткову спробу (через невірно завантажену штангу, помилку асистентів чи поламку обладнання) то спортсмен повинен виходити сам за собою. Приклад: Спортсмени А і Б боряться за медалі. Обидва спортсмени мають однакову суму після другої спроби. Жереб спортсмена А- 4, жереб спортсмена Б – 9. Спортсмен Б важче, ніж спортсмен A, і тому він повинен знати результат спортсмена А, щоб мати можливість збільшити заявлену вагу у третій спробі та боротись за медаль.
  14. Пропозиція збільшити перерву між раундами до 30 хв підтриманою не була.
  15. Зате у випадку, коли потік складається з 2 чи більше груп, між вправами технічна перерва становитиме 10 хв.
  16. Французи хотіли зробити мінімальний крок між спробами 0,5 кг, але затверджені 2,5 кг втримали свою позицію.
  17. Шведи вносили також пропозицію про те, щоб три невдалі спроби у будь-якій справі («баранка») автоматично виключали спортсмена зі змагань. На щастя, оригінальність і цього задуму шведів оцінено не було.
  18. Відтепер прохання почистити гриф можна направляти як до старшого судді на помості, так і до судді при учасниках.
  19. Для роз’яснення правильного дрес-коду судді, було внесено уточнення, що сірі джинси не можуть бути віднесені до нього.
  20. Американці хотіли заборонити суддям НК здавати екзамен на МК2 на чемпіонатах світу серед дорослих, але в цьому знову ж побачили дискримінацію по відношенню до інших вікових груп і на цьому поставили крапку.
  21. Також, якщо ви не склали екзамен на МК2 з першого разу, то можете одразу спробувати ще раз, повторно заплативши за це.
  22. Французи запропонували надати журі необмежену владу у питанні вирішення успішності спроби спортсмена, навіть коли всі три судді на помості винесли однакову оцінку. На щастя, цей жест зневаги до суддів не був прийнятий публікою.
  23. Порадуємо ветеранів старших груп: тепер якщо рекорди, встановлені ветеранами, перевищують рекорди в молодших ветеранських вікових групах чи серед чоловіків, будуть перенесені до них.
  24. Якщо два спортсмени замовили однакову вагу для встановлення рекорду у вправі, і спроба того, що має менший жереб, виявилась вдалою, то 0,5 кг буде додано Комп’ютерним Секретарем до замовленої ваги для того, щоб відбулась спроба встановлення нового рекорду, якщо вага штанги не кратна 2,5.
  25. Якщо більш, ніж один спортсмен намагається встановити новий рекорд у вправі, і через протест йому було надано додаткову спробу, то він повинен виходити на неї після себе. Якщо спроба виявиться невдалою, то наступний спортсмен з більшим номером жеребу матиме можливість спробувати побити рекорд, не підвищуючи вагу.
  26. Рекорди світу та континентальні рекорди не будуть фіксуватись на фестивалях, виставках чи змаганнях по запрошенню.
  27. Внесок за участь у чемпіонатах світу тепер становитиме 110 євро (50 євро – стартовий внесок + 60 євро – антидопінговий).
  28. Прописали дозволену кількість тренерів у зоні розминки. Для 1 спортсмена – 3 тренера, для 2-3 спортсменів – 5 тренерів, для 4 чи більше спортсменів – 6 тренерів.

Окрім цього до Конституції IPF було внесено декілька суто формальних поправок, які для звичайного спортсмена не мають жодного значення.

Це все, насолоджуймось! 

Обсуждение в настоящее время закрыто, но вы можете послать trackback с Вашего собственного сайта.

Комментарии закрыты.